Służymy Państwu od 2006 roku.
W odpowiedzi na społeczne zapotrzebowanie, na wzór tego samego rodzaju europejskich i amerykańskich ośrodków wykorzystujących możliwości nowoczesnej diagnostyki i leczenia, powstał NZOZ “Ortopedia” oferujący początkowo usługi z zakresu ortopedii i traumatologii.
Stworzyliśmy od podstaw pierwszy w naszym regionie specjalistyczny ośrodek zajmujacy się małoinwazyjną techniką operacyjną artroskopią – wziernikowaniem diagnostyczno-terapeutycznym stawów w budynku Szpitala Specjalistycznego MSW w Głuchołazach.
Zaprosiliśmy do współpracy doświadczonych ortopedów – artroskopistów i dziś możemy się pochwalić ponad 5000 przeprowadzonymi artroskopiami.
Obecnie wykonujemy około 700 zabiegów operacyjnych rocznie.

Drugim filarem naszej działalności stał się dział kardiologii oferujący kompleksową opiekę pacjentów i pełny panel badań diagnostycznych.

W 2014 roku przenieśliśmy się do nowej siedziby przy ulicy Oleskiej 97 w Opolu poszerzając ofertę o rehabilitację w nowoczesnym Zakładzie Usprawniania Leczniczego i rentgenodiagnostykę w nowo otwartej Pracowni Rentgenowskiej.
Poradnie i pracownie rozpoczęły funkcjonowanie pod szyldem Centrum Medycznego “Na Dobre i Na Złe”.

W roku 2010 zorganizowaliśmy pierwszy w Polsce kurs kadawerowy. Obecnie prowadzimy cykliczne tego rodzaju szkolenia w otwartym w roku 2012  Centrum Edukacji Ortopedycznej, którego głównym zadaniem jest edukacja lekarzy i pielęgniarek.

Nasze wysiłki zostały wielokrotnie dostrzeżone przez niezależnych obserwatorów związanych z medycyną oraz media, ale przede wszystkim przez naszych pacjentów, których z roku na rok przybywa. Napawa nas to szczególną dumą i radością.

Dr Robert Pełka od marca 2014 wchodzi w skład Zarządu Sekcji Barkowej Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, a od grudnia 2014 również pełni funkcję Prezesa Opolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Współpracujemy z wieloma ośrodkami klinicznymi w Polsce i za granicą. Jesteśmy od początku istnienia ośrodkiem referencyjnym amerykańskiego koncernu ConMed/Linvatec, a dr Robert Pełka i  dr Krzysztof Otwinowski uzyskali status trenerów i instruktorów tej firmy.

Nasi lekarze są członkami renomowanych naukowych towarzystw: Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, International Society of Arthroscopy, Knee Surgery and Orthopaedic Sports Medicine, European Society for Surgery of the Shoulder and the Elbow, American Society of Anesthesiologists.

Prowadzimy projekty badawcze wspólnie z Zakładem Chirurgii Eksperymentalnej i Badania Biomateriałów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Instytutem Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk.