SPECJALISTYCZNY OŚRODEK CHIRURGII ARTROSKOPOWEJ I ORTOPEDYCZNEJ
Artroskopowy Ośrodek Referencyjny ConMed-Linvatec
48-340 Głuchołazy, ul. Karłowicza 40

 

Stworzyliśmy od podstaw pierwszy w naszym regionie specjalistyczny ośrodek zajmujacy się małoinwazyjną techniką operacyjną artroskopią – wziernikowaniem diagnostyczno-terapeutycznym stawów w budynku Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach.

Zaprosiliśmy do współpracy doświadczonych ortopedów – artroskopistów i dziś możemy się pochwalić ponad 10000 przeprowadzonych artroskopii różnych stawów. Ofertę operacyjną poszerzyliśmy o rekonstrukcje wielowięzadłowe stawów, korekcje zaburzeń osi kończyny – osteotomie, operacje z zakresu chirurgii ręki oraz endoprotezoplastykę stawów kończyny górnej (w tym barku, stawów ręki, itd.).

Obecnie wykonujemy około 850 zabiegów operacyjnych rocznie.

Najnowsza innowacyjna koncepcja technologiczno-organizacyjna naszej Firmy dotyczy stworzenia w oparciu o doświadczenia takich krajów, jak USA, Kanada czy Japonia, pierwszego w Polsce ośrodka kompleksowo zaopatrującego pacjenta (od diagnostyki poprzez leczenie i rehabilitację do oceny wyników) – Joint Preservation Center.

Idea JPC opiera się na metodach oszczędzających i zachowujących stawy uwzględniających nowoczesne techniki diagnostyczne, terapeutyczne (w tym nanoskopie i procedury ortobiologiczne) oraz rehabilitacyjne (narzędzia treningowo-pomiarowe uwzględniające wszystkie dostępne tryby pracy).