Poradnia chirurgii ręki jest częścią poradni urazowo-ortopedycznej. Prosimy o posługiwanie się skierowaniami do poradni urazowo-ortopedycznej.

UWAGA! Od 2 października Poradnia zostaje przeniesiona do Kliniki Silesia w Opolu, ul. Wojciecha Biasa 31. Szczegóły pod numerem tel. 77 474 32 09  /  77 416 52  25 / 

W poradni chirurgii ręki zajmujemy się diagnostyką, zachowaniem czynności oraz rekonstrukcją funkcji ręki. W leczeniu stosujemy ortezy, blokady sterydowe, terapię osoczem bogatopłytkowym oraz postępowanie operacyjne. Zabiegi chirurgiczne najczęstszych schorzeń (m. in. zespół cieśni kanału nadgarstka, palce zatrzaskujące, przykurcz Dupuytrena) przeprowadzamy w trybie ambulatoryjnym w Opolu. Mamy do dyspozycji własne pracownie obrazowe (MRI, USG, RTG) pozwalające szybko ustalić właściwą diagnozę, unikając w ten sposób nieodwracalnych szkód, do których może doprowadzić opóźnienie w leczeniu. Dzięki współpracy na linii chirurg-rehabilitant nasi pacjenci mogą liczyć na holistyczne podejście do swoich chorób.

W Poradni przyjmuje dr Tobiasz Szajerka - specjalista chirurgii ogólnej.

Wizyty w ramach kontraktu NFZ oraz komercyjnie.

W Poradni leczymy także zespół cieśni kanału nadgarstka

Zespół cieśni kanału nadgarstka / Hydrodekompresja
Jedną z najnowszych, nieinwazyjnych metod leczenia zespołu cieśni kanału nadgarstka jest hydrodekompresja (zwana również hydrodysekcją) nerwu pośrodkowego. Ten ambulatoryjny zabieg polega na uwolnieniu nerwu z nieprawidłowych połączeń z otaczającymi go tkankami bez nacinania skóry. Pozwala choremu na pozbycie się przykrych dolegliwości już w ciągu 24 godzin bez bólu i ograniczeń związanych z leczeniem operacyjnym. Po hydrodekompresji ręka nie wymaga specjalnego postępowania, a do codziennej aktywności można wrócić już na drugi dzień. Wyniki leczenia są bardzo dobre i długotrwałe, zwłaszcza we wczesnym okresie choroby. Hydrodekompresja nie zamyka drogi do dalszego leczenia zabiegowego, jeśli takie okaże się konieczne.
Czas trwania: 30 min
Cena: 1.000 zł (z wizytą)

Jednoczesny zabieg na obu rękach - 1.700 zł

Drugi i kolejny zabieg (jedną ręka) -: 500 zł

Zabieg hydrodekompresji przy użyciu osocza bogatopłytkowego - 1.600 zł

Jednoczesny zabieg hydrodekompresji na obu rękach przy użyciu osocza bogatopłytkowego - 2,000 zł

Przeciwwskazania: m.in. leczenie przeciwkrzepliwe, uczulenie na środki miejscowego znieczulenia, zaniki mięśni ręki, zmiany skórne okolicy nadgarstka.

Leczenie chirurgiczne paznokcia wrastającego, z fenolizacją macierzy - 600 z (obustronnie - 1.000 zł)

Usuwanie znamion skórnych / guzków podskórnych - 600 zł za zmianę

Cieśń nadgarstka (chirurgicznie) - 2.000 zł

Guzy w zakresie ręki - od 2.000 zł