SPECJALISTYCZNY OŚRODEK CHIRURGII ARTROSKOPOWEJ I ORTOPEDYCZNEJ

NZOZ „ORTOPEDIA” OPOLE

Artroskopowy Ośrodek Referencyjny ConMed-Linvatec

48-340 Głuchołazy, ul. Karłowicza 40

 

 

Specjalistyczny Ośrodek Chirurgii Artroskopowej i Ortopedycznej NZOZ „Ortopedia“ w Głuchołazach powstał w 2006 przy Szpitalu Specjalistycznym MSW.

 

Profil działalności operacyjnej oparty jest na wykorzystaniu nowoczesnej małoinwazyjnej techniki operacyjnej – artroskopii, czyli wziernikowania stawów przy użyciu optyki o średnicy od 1.9 do 4,5 mm.

 

Umożliwia ona skrócenie czasu leczenia pacjenta w szpitalu i szybki powrót do zdrowia. Pacjenci operowani są w dniu przyjęcia, a czas pobytu uzależniony jest od typu operacji i najczęściej wynosi od 1 do 2 dni.

 

Domenami leczenia operacyjnego są:

 

*artroskopia kolana

*artroskopia barku

*artroskopia stawu skokowo-goleniowego

*artroskopia biodra

*artroskopia łokcia

*artroskopia nadgarstka

 

Stały kontakt z najważniejszymi producentami sprzętu medycznego

i implantów ortopedycznych zapewnia leczenie na najwyższym światowym poziomie.

Nowoczesna sala operacyjna (zmodernizowana w 2014 roku) wykonana

w technologii Tarkett, klimatyzowana nawiewem laminarnym, z zapewniającymi idealną sterylność filtrami absolutnymi  wyposażona jest w zintegrowany system operacyjny fińskiej firmy Merivaara.

Stół operacyjny, system oświetlenia, monitoringu operacyjnego, archiwizacji danych, multipotencjalna wieża artroskopowa z osprzętem amerykańskiego koncernu ConMed-Linvatec to produkty najnowszej generacji.

Współczesne sposoby anestezji zapewniają bezbolesny i komfortowy przebieg zabiegu i przebieg pooperacyjny. Dzięki nowoczesnej aparaturze do znieczulania i monitorowania parametrów życiowych na sali operacyjnej i sali nadzoru pooperacyjnego oraz wykwalifikowanemu personelowi bloku operacyjnego i oddziału zapewniamy naszym pacjentom wysoki poziom bezpieczeństwa i eliminujemy związane zwykle z pobytem w szpitalu przykre doznania.

Nasi pacjenci podczas pobytu w oddziale zakwaterowani są w kameralnych dwuosobowych pokojach z łazienkami i telewizorami. Wszystkie pokoje posiadaja balkony z widokiem na górującą nad okolicą Kopę Biskupią. Posiadamy pełny dostęp do zaplecza diagnostycznego szpitala MSW.

 

Zapewniamy profesjonalną i życzliwą opiekę lekarską i pielęgniarską na Oddziale, o czym świadczą pozytywne opinie pacjentów.

Blok operacyjny