Centrum Edukacji Ortopedycznej to unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie adresowane do lekarzy ortopedów i pielęgniarek instrumentacyjnych.

Centrum Edukacji Ortopedycznej w Głuchołazach powstało w ramach współpracy NZOZ „Ortopedia” Opole, Conmed/Linvatec Deutschland, Linvatec Polska i Szpitala Specjalistycznego MSW w Głuchołazach.

Centrum w Głuchołazach zostało otwarte 25 października 2012 – w dniu rozpoczęcia IV edycji kursu kadawerowego organizowanego przez NZOZ Ortopedia Opole.
Pierwsza w Polsce edycja kursu kadawerowego odbyła się 9-10 kwietnia 2010 roku w Głuchołazach. Organizatorem był NZOZ Ortopedia Opole.

Centrum umożliwia edukację chirurgów ortopedów i instrumentariuszek na skalę niespotykaną do tej pory w Polsce na bazie prosektorium i sali wykładowej szpitala, nieprzerwanej dostępności sprzętu i narzędzi ortopedycznych przeznaczonych do szkoleń z kadawerami.

Dzięki zmodernizowanej w 2014 roku zintegrowanej sali operacyjnej Specjalistycznego Ośrodka Chirurgii Artroskopowej i Ortopedycznej możliwe jest  uczestnictwo podczas szkoleniowych zabiegów „na żywo” większej grupy obserwatorów.

Rada Naukowa CEO:

Prof. Jarosław Fabiś –  Łódź
Dr hab. Przemysław Lubiatowski – Poznań
Dr Roman Brzóska –  Bielsko-Biała
Dr Jan Franiel – Katowice
Dr Krzysztof Hermanowicz – Białystok/Bielsk Podlaski
Dr Piotr Jancewicz – Białystok/Bielsk Podlaski
Dr Arkadiusz Koniarski – Jędrzejów/Kielce
Dr Bartłomiej Kordasiewicz – Warszawa/Otwock
Dr Konrad Malinowski –  Piotrków Tryb.
Dr Krzysztof  Otwinowski – Głuchołazy/Opole
Dr Tomasz Pardała – Kraków
Dr Maciej Pawlak – Gdańsk
Dr Robert Pełka – Głuchołazy/Opole
Dr Tomasz Piontek – Poznań
Dr Marius Scarlat – Toulon, Francja
Dr Robert Spławski – Poznań
Dr Rafał Swaton – Opole

CEO