Twoje zdrowie – naszą misją. Zobacz film o naszej pracy i pasji

Artroskopię wykonuje się w warunkach sali operacyjnej w znieczuleniu przewodowym, splotowym lub/i ogólnym. Polega na wprowadzeniu urządzenia  zwanego artroskopem ( mikrokamera ) do stawu poprzez niewielkie nacięcia w jego okolicy. Po jego wprowadzeniu do wnętrza stawu podaje się pod kontrolowanym ciśnieniem roztwór soli fizjologicznej, co ułatwia  badanie wnętrza stawu.
Przekazywany na monitor obraz pozwala na ocenę wszystkich struktur wewnątrzstawowych: chrząstki, błony maziowej, więzadeł, mięśni, łąkotek, ścięgien itp. Ta część zabiegu bywa nazywana artroskopią diagnostyczną. Następnie do stawu można wprowadzić miniaturowe instrumenty chirurgiczne i zastosować procedury lecznicze zaopatrując  stwierdzaną patologię. W przypadku przeprowadzenia tych procedur mówi się o artroskopii leczniczej (terapeutycznej).
Do tego typu operacji używa się często implantów ortopedycznych w postaci niewielkich rozmiarów kotwic, śrub, kołków, blaszek wykonanych z materiałów niewchłanialnych (tytan, PEEK) lub wchłanialnych (polimleczan, biokompozyt).

Poradnie specjalistyczne:

Centrym Medyczne “Na Dobre I Na Złe” oferuje kompleksową opiekę lekarską w zakresie ortopedii I traumatologii narządu ruchu, medycyny sportowej,  i kardiologii ( z możliwością pełnej nieinwazyjnej diagnostyki kardiologicznej ). Poradnia Preluksacyjna zajmuje się diagnostyką i lecze-niem najczęstszej wrodzonej wady narządu ruchu – rozwojowej dysplazji stawu biodrowego u niemowląt. Nasi ortopedzi posiadają kilkunastoletnie doświadczenie w rozpoznawaniu i leczeniu tego rodzaju dysfunkcji.

Badanie ultrasonograficzne ( USG ) I echokardiograficzne ( UKG):
USG jest elementem diagnostyki dodatkowej stosowanym przez lekarzy wielu specjalności. Wykorzystuje określony zakres częstotliwości ultradźwięków. Jest badaniem powtarzalnym I bezpiecznym. Służy głównie ocenie tkanek miękkich, narządów miąższowych, stawów i mięśni, a w połączeniu z funkcją Dopplera pozwala na badanie serca, tętnic i żył.
W rękach kardiologa jest ważnym badaniem oceniającym patologie struktu-ralne i funkcjonalne serca.

Badanie rentgenowskie ( RTG ):
Podstawowe i częstokroć najważniejsze badanie diagnostyczne narządu ruchu. Wykorzystuje promienie X. W naszym ośrodku zainstalowaliśmy nowoczesny aparat rentgenowski GMM umożliwiający szeroki wachlarz badań.
Mamy możliwość wykonania badań na tzw. długiej kliszy  ( system AGFA ), niezbędnych do określenia skrzywień kręgosłupa i oceny osi kończyn dolnych
( zdjęcie może mieć nawet 123 cm długości ). Ponadto dysponujemy w naszej pracowni aparatem TELOS umożliwiającym wykonanie standaryzowanych badań stresowych stawów dla oceny stopnia niestabilności oraz wyników leczenia operacyjnego.

Badania kardiologiczne nieinwazyjne:

Pracownia badań nieinwazyjnych wyposażona jest we wszelkie instrumenty służące ocenie serca i układu krążenia. Pacjenci mogą wykonanć u nas badania typu Holtera ( 24-godzinny zapis ekg serca oraz 24-godzinny zapis ciśnienia tętniczego ), próbę wysiłkową, test prowokacyjny dobutaminowy oraz wspominaną echokardiografię ( badanie ultrasonograficzne serca ).

Zakład Usprawniania Leczniczego:

Do rehabilitacji podchodzimy w naszym ośrodku kompleksowo. Proponujemy naszym pacjentom poza konsultacja ortopedyczną również konsultację fizjoterapeutyczną. Dzięki takiej ścisłej interdyscyplinarnej współpracy każdy pacjent ma możliwość szybszego powrotu do zdrowia.
Dysponujemy nowoczesną salą do kinezyterapii, pozwalającą na trening przed- i pooperacyjny, salą fizykoterapii wyposażoną w urządzenia do elektroterapii, laseroterapii, sonoterapii itp. Nasi fizjoterapeuci prowadzą terapię indywidualną wg uznanych w świecie technik rehabilitacyjnych. Pacjentom oferujemy również innowacyjne rozwiązanie do kontynuacji fizykoterapii w domu – aparat Compex.

Sklep Zaopatrzenia Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego
Uzupełnieniem kompleksowego podejścia do diagnostyki, leczenia i rehabilitacji jest zaopatrzenie ortotyczne. Prowadzimy w naszym ośrodku sklep partnerski firmy Medicast – generalnego dystrybutora renomowanej amerykańskiej marki DonJoy. W ofercie sklepu znajdą Państwo ortezy pooperacyjne, sportowe i stosowane w przewlekłych chorobach narządu ruchu.