Współczesna medycyna wymaga od procesu leczniczego wszechstronnego i całościowego podejścia do problemów zdrowotnych pacjenta, począwszy od diagnostyki, poprzez zastosowane właściwego leczenia  zachowawczego i operacyjnego, kończąc na przywróceniu sprawności fizycznej .

Rehabilitacja jest integralną i nieodzowną częścią postępowania terapeutycznego szczególnie w przypadku patologii narządu ruchu . Dzięki właściwie dobranej i przeprowadzonej fizjoterapii umożliwiamy eliminację dolegliwości bólowych, przywrócenie sprawności ruchowej czy też powrót aktywności sportowej.

Oferujemy Państwu zespół fizjoterapeutów, którzy swą wiedzą, umiejętnościami oraz doświadczeniem pomogą w odzyskaniu i poprawie sprawności fizycznej .

Stosujemy kompleksową terapie sprawdzonymi i wiarygodnymi metodami zgodnymi ze standardami współczesnej fizjoterapii by zoptymalizować i uatrakcyjnić wysiłek Pacjenta  w drodze do sprawności. Bezpośredni, stały kontakt i współpraca z naszym zespołem lekarzy ortopedów zapewnia koordynację i bezpieczeństwo działań terapeutycznych.

Proponujemy indywidualnie dobraną i przeprowadzoną fizjoterapię w zakresie:

  • zespołów bólowych kręgosłupa
  • trening profilaktyczny dobrany do waszych potrzeb i możliwości
  • zespoły bólowe i przeciążeniowe narządu ruchu
  • zmian związanych z chorobami zwyrodnieniowymi stawów
  • urazów i uszkodzeń stawowych i mięśniowych
  • usprawniania przed i pooperacyjnego   endoprotezoplastyki stawu biodrowego, kolanowego i barku.
  • usprawniania przed i pooperacyjnego zabiegów artroskopowych w obrębie kolana i barku,
  • usprawniania schorzeń ścięgna Achillesa.

Dysponujemy nowoczesną salą do kinezyterapii, pozwalającą na trening przed- i pooperacyjny, salą fizykoterapii wyposażoną w urządzenia do elektroterapii, laseroterapii, sonoterapii itp. Pacjentom oferujemy również innowacyjne rozwiązanie do kontynuacji fizykoterapii w domu – aparat Compex.

W Zakładzie przyjmują :


mgr Leszek Czakiert

mgr Anna Matyjasik

Aleksandra Kisiel